Single chętnie korzystają z aplikacji randkowych. Jedną z najbardziej popularnych zdecydowanie jest Tinder. Ma on wiele zalet, ponieważ wiele osób boi się podejść do osoby, która jej się podoba, bądź nie spotkał jeszcze osoby godnej uwagi. Za pomocą tej aplikacji może jednocześnie poznać wiele osób, zamienić kilka zdań i zadecydować czy chce spotkać się na żywo. Jednak czy Tinder to tylko zalety? Co myślą o tym mężczyźni?

No to jak? To same zalety?
Zdecydowanie nie. Mimo, że kobiety mają łatwiej, ponieważ cieszą się większym zainteresowaniem, to jednak też spotykają się ze zbyt natarczywymi bądź dziwnymi osobami. Wiele kobiet dostaje też propozycje na jednorazowe spotkanie. Jednak najbardziej na te aplikacje narzekają mężczyźni. Mężczyźni wybierają kobiety obiektywnie, „przesuwają w prawo” również te, które ich zdaniem wyglądają przeciętnie. Kobiety natomiast wybierają tylko tych, którzy prezentują się naprawdę dobrze. To sprawia, że mężczyźni cieszą się zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem wśród kobiet, niż odwrotnie. Często też kobiety nawet gdy „dały serduszko” mężczyźnie później nie odpisują na wiadomości. Jest to spowodowane często wieloma wiadomościami i przez to wybieranie tylko tych najbardziej interesujących. 

Co zrobić, żeby być „atrakcyjniejszym” na Tinderze?
Oprócz zdjęć liczy się także opis! Dobrze, żeby był on kreatywny i wyróżniał się na tle innych. Możesz napisać czego szukasz, czy wielkiej miłości, czy raczej krótkotrwałej relacji, to pomoże uniknąć nieporozumień. Warto wspomnieć o tym, czym się interesujemy, jakie jest nasze hobby. 

Co myślą o tym naukowcy?
Naukowcy uważają, że jest to o wiele bardziej groźne dla zdrowia psychicznego niż odrzucenie w realu. Wyobraźmy sobie sytuacje, że ktoś przesuwając w prawo około 30 osób nie dostanie żadnego „matcha”. To może spowodować zdecydowane obniżenie samooceny, a niekiedy nawet wywołać depresję. Ludzie też bardziej zamykają się na interakcje społeczne poza Internetem. Kiedyś mimo wstydu mężczyźni czy kobiety chętniej się przełamywali, gdy spotkali kogoś atrakcyjnego na ulicy i próbowali nawiązać znajomość. Teraz częściej spotykamy się z tym, że nawet  gdy ktoś nam się spodoba to jednak chcemy odnaleźć go w Internecie i tam porozmawiać, zamiast zrobić to od razu. 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.