Granie w gry komputerowe dla wielu osób jest świetnym sposobem na relaks. Jednak będąc dorosłym często zdarza się, że nie mamy na to czasu. Jednak każdy z nas powinien wygospodarować sobie chwile dla siebie, ponieważ jest to ważne dla naszego zdrowia psychicznego. To na co ją przeznaczymy powinno zależeć tylko od nas, czy to będzie sen czy granie w gry komputerowe. Zdarza się jednak, że ciężko nam się zorganizować i znaleźć tę chwilę dla siebie. Poniżej znajdziesz kilka dobrych sposobów, gdy brakuje czasu na gry. 

Wybór gry jest kluczowy!
Pamiętaj o tym, że nie masz czasu na to, żeby siedzieć tygodniami aby zrozumieć o co chodzi w danej grze. Kiepskim wyborem będą również gry wymagające współpracy online z innymi graczami. Idealnie w takiej sytuacji sprawdzi się gra, w której w każdym momencie możesz nacisnąć pauzę i zająć się tym co w danej chwili ważniejsze, nie tracąc na tym tego co osiągnąłeś już w grze. Zanim więc wybierzesz grę zastanów się ile czasu dziennie możesz poświęcić. 

Czasem pomiń misje poboczne
Wiele gier fabularnych takich jak „Wiedźmin 3” czy „Red Dead Redemption 2” oprócz głównej ścieżki dają również możliwość poznania pobocznych historii, które jednak będą nas kosztowały setki dodatkowych godzin. Gdy będziesz chciał przejść przez te wszystkie dodatkowe wątki może skończyć się tak, że nie dasz rady ukończyć gry, którą wybrałeś. 

Bądź pewien, że to właśnie chwila dla Ciebie
Znajdź czas na granie tak, aby nie wpływało to na inne aspekty życia. Pamiętaj, że rodzina czy praca zawsze są ważniejsze. Czasem jest możliwość pogodzenia roli ojca czy partnera z graczem, można na przykład zaproponować wspólną rozrywkę reszcie rodziny. Wybierz takie gry, które spodobają się również im i dziel z nimi ten czas. Dla niektórych sama fabuła jest ciekawa i chętnie siadają obok i oglądają naszą grę, jest tak w przypadku „The Last of Us” 

Nie czuj się winny
Pewnie przyjdzie moment, w którym sobie pomyślisz, że mogłeś zrobić coś pożyteczniejszego niż granie w gry. Ale każdy człowiek potrzebuje chwili dla siebie. Granie w gry jest takim samym hobby jak na przykład jazda na rowerze. Dzięki temu czujesz się szczęśliwy. Jeśli więc ten rodzaj relaksu nie wpływa na Twoje życie prywatne czy zawodowe nie miej żadnych wyrzutów sumienia. 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.