Jak zostać programistą?

Skoro tutaj jesteś, znaczy, że zastanawiasz się, jak zostać programistą. Zapewne znasz podstawowe informacje, że jest to osoba, która zna język programowania, tworzy algorytmy – komendy dla komputera. Zawód ten jest dobry dla pasjonatów logiki czy matematyki. Internet przepełniony jest źródłami wiedzy na temat tej dziedziny. W szkołach coraz częściej pojawiają się zajęcia, wprowadzające najmłodsze pokolenie w tajniki programowania. Rozwój cywilizacji wiąże się ze wzrostem popytu na ekspertów SEO. Dużą zachętą do zgłębienia tajników programowania dla osób na rynku pracy są wysokie zarobki. Według danych internetowych, średnia wypłata programisty waha się od 5900 zł do 9700 zł brutto, zatem są to wynagrodzenia przekraczające średnią krajową. Mamy więc dwa powody, dla których warto zostać programistą. Kolejny nasuwający się aspekt to ogromny wachlarz świadczeń pozapłacowych. W dużych firmach karta MultiSport czy owocowe piątki to przeżytek. Coraz częściej osoby z branży mogą się pochwalić darmowym spotkaniem z dietetykiem czy masażem. Programista może pracować zdalnie, dlatego jest dobrym pomysłem na zbudowanie kariery poza wielkimi miastami. Pracownik SEO oszczędza dzięki temu pieniądze i czas na dojazdy do biura.

Nie jest tajemnicą, że od wielu lat Google króluje wśród wyszukiwarek. Firmy toczą niemą batalię o najwyższe pozycje swoich stron internetowych i starają się utrzymywać na pierwszym miejscu. Ilość przedsiębiorstw zainteresowanych wdrożeniem działań SEO wciąż rośnie, tworząc konkurencję innym. Jeśli jesteś wystarczająco przekonany/a, sprawdź od czego zacząć. Na rynku jest wiele źródeł, z których nawet bezpłatnie dowiesz się, jakie mechanizmy kierują procesami SEO. Jeśli pojęcia, takie jak „indeksowanie”, „lead”, czy chociażby rozwinięcie skrótu „SEO”, nie są Ci znane, możesz zacząć od czytania wpisów na stronach internetowych lub oglądając filmy na YouTube. Kolejnym etapem będą e-booki lub książki oraz nauka języków programistycznych. Alternatywą do pozyskiwania samodzielnie informacji jest wybranie odpowiedniego kursu dla początkujących programistów- tu trzeba jednak uważać, ponieważ tanie lub darmowe szkolenia wiążą się z podpisaniem kontraktu z fundatorem nawet na kilka lat, a zmiana pracy wiąże się z pokryciem kosztów całego szkolenia. Wśród programistów jest wielu „samouków”, którzy podążając za swoją pasją rozwijają umiejętności i stają się coraz lepszymi ekspertami w dziedzinie programowania.

Pamiętaj jednak, że bez względu na to, ile książek przeczytasz na temat treningu i diety, nigdy nie zrobisz formy bez wdrożenia wiedzy w życie i treningów. Tę prawdę można przełożyć na branżę programistyczną. Warto stworzyć własną stronę internetową, rozwijać ją, by poznać tajniki programowania. Następstwem sukcesywnego wdrażania zdobytej wiedzy może być pomoc niewielkim przedsiębiorstwom. Dobre portfolio pozwoli Ci wyróżnić się wśród innych kandydatów, gdy zechcesz spróbowania swoich sił w dużej agencji.